вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe płoty z drewna

Trwałe ogrodzenia drewniane

Nieodpowiednio konserwowane ogrodzenia drewniane w mgnieniu oka się niszczą i mogą ostatecznie zgubić swój dotychczasowy wdzięk i własności. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie warto poznać typy konserwacji i konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wówczas zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długie lata.

Wszelkie prace konserwujące płot z drzewa powinno się zacząć od poprawnego oraz dokładnego przygotowania towaru na ogrodzenie, gdyż od tego zależy efekt końcowy naszych prac. Przed użyciem artykułów do ochrony oraz ozdoby płotów z drzewa niezbędne jest skontrolowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga objawów biokorozji. Nie prędzej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Kiedy zabezpieczymy już nasze płot przed progresem biokorozji, wypada nanosić kolejne amalgamaty, które zabezpieczą je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego płotu, powinniśmy użyć bezbarwny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od wewnątrz, jednakże nie wytworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Zabezpieczone w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej ochronie płotu, powinniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na nawierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu asekuruje ogrodzenie przed ujemnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im mnóstwo uwagi oraz troski.

Całkowicie inaczej jest w wypadku płotów plastikowych. Ten rodzaj płotów jest w pełni odporny na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają także biokorozji w związku z tym służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий